Ty5

Modele Kolejek H0

Jesteś tutaj

Modele i akcesoria H0 - 50 producentów z całego świata.

Lokomosywa spalinowa w skali H0
10.201128

Poniżej znajdziesz listę 50 producentów - uporządkowaną alfabetycznie - oferujących różne przedmioty (modele, tory, elementy wykończeniowe, akcesoria i narzędzia) potrzebne do zbudowania makiety lub dioramy w skali H0.
Mam nadzieję, że znajdziesz tu przede wszystkim inspirację, a być może elementy których potrzebujesz do swojej własnej makiety!

1) Accurail Inc.

Producent bardzo szczegółowych modeli wagonów towarowych. Niestety, strona nie robi najlepszego wrażenia.
www.accurail.com/accurail/

2) Arlo-Micromodel

Rodzinna firma, produkująca lokomotywy i wagony wysokiej jakości, z dużą ilością szczegółów. Dostępne są zestawy do samodzielnego montażu jak i gotowe do użycia.
www.arlo-micromodel.com/english.html

3) Athearn Trains, a division of Horizon Hobby, Inc.

Od ponad 60 lat, Athearn produkuje szeroką gamę najwyższej jakości modeli pociągów, które mają znakomity poziom detali, wysoką funkcjonalność i dużą wartość kolekcjonerską.
www.athearn.com/

4) Atlas Model Railroad Co., Inc.

Atlas jest dumny ze swojej reputacji jako firma rodzinna i jest dobrze znany ze swojej jakości i doskonałości.
www.atlasrr.com/

5) Auhagen GmbH

Niemiecki producent zestawów i akcesoriów potrzebnych do wykończenia makiety - budynków, ludzi, drzew i trawy. Dodatkowo, firma oferuje części i rozszerzenia dla lokomotyw i wagonów, które zwiększają wartość do modelu.
auhagen.de/inhalt/cms/front_content.php?lang=2

6) Austrains

Gotowe lokomotywy i wagony.
www.austrains.com.au/

7) Bemo Modelleisenbahnen GmbH

Bemo produkuje modele lokomotyw, wagonów osobowych - zarówno pasażerskich jak i towarowych - oraz zestawy kolei miejskiej, z wysokim poziomem szczegółów. Firma oferuje szeroki wybór, ale przeglądanie strony jest nieco utrudnione.
Uwaga: Strona jest w języku niemieckim.
www.bemo-modellbahn.de/

8) Blackstone Models (HOn3)

Blackstone Models oferuje kompletne lokomotywy i wagonóy, a także części i akcesoria. Szczególnie zachwycił mnie K-27 Mikado - http://www.blackstonemodels.com/loco/k27/index.php.
Poziom szczegółów ich modeli jest zdumiewający - wiele, jeśli nie wszystkie wagony pasażerskie mają w pełni wymodelowane wnętrza.
www.blackstonemodels.com/

9) BLMA Models

Wagony, mosty i inne akcesoria, w tym części, które można dodać do mniej szczegółowych modeli, aby ją poprawić i podnosić ich wartość kolekcjonerską.
www.blmamodels.com/

10) Bowser Manufacturing

Bowser Manufacturing oferuje wysokiej jakości lokomotywy, wagony i pociągi podmiejskie. Dostępne jest też wiele części zamiennych.
www.bowser-trains.com/

11) Brawa

Brawa produkuje wysokiej jakości tabor - lokomotywy i wagony. Ich strona internetowa jest wykonana profesjonalnie - zwłaszcza podgląd 360 stopni jest bardzo użyteczny. Dzięki niemu można dobrze przyjrzeć się przed zakupem modelu.
http://www.brawa.de/en/brawa-modelleisenbahn-englisch-alt.html

12) Broadway Limited Imports, LLC

Broadway Limited Imports oferuje wysokiej jakości modele kolei - głównie parowozy i lokomotywy spalinowe - ale także ograniczoną ilość wagonów pasażerskich
i towarowych oraz akcesoria. Warto wspomnieć o figurkach maszynisty i palacza, które można tu zakupić i wstawić do parowozów - także innych producentów. Twoje parowozy nie będą już musiały jeździć same!
http://www.broadway-limited.com/

13) Campbell Scale Models

Campbell Scale Models produkuje i sprzedaje zestawy do składania i gotowe do zamontowania budynki, mosty, figurki i drobne akcesoria - jak lampy lub beczki - tak bardzo potrzebne, aby podnieść realizm makiety lub dioramy. Szczególnie podobają mi się ich obudowy wjazdów do tunelu oraz zestawy przeznaczone do umieszczenia w pobliżu wody - rzek i jezior - molo, rampy i przystanie.
Zestawy są wykonane z naturalnych materiałów - np. drewna i stali - co sprawia, że wyglądają bardzo realistycznie (nie to co plastik udający coś innego).
www.campbellscalemodelsonline.com/Default.asp

14) Faller

Faller oferuje szeroki wybór budynków, postaci i akcesoriów, które pomogą Ci zapełnić zaludnić Twoją makietę. Produkty wydane przez firmę Faller mają dobrą jakość wykonania i bardzo dużą ilość szczegółów.
Polecam odwiedzenie ich strony, choćby po to, by zobaczyć ich system poruszania samochodów - kompletne rozwiązanie dzięki którym na Twojej makiecie możesz mieć jeżdżące samochody osobowe, ciężarowe i wiele maszyn rolniczych!
www.faller.de/

15) Fleischmann (część Modelleisenbahn GmbH)

Fleischmann jest niemiecką firmą oferującą lokomotywy, wagony, tory, sygnały (semafory i sygnały świetlne), elektronikę i inne akcesoria. Warto zauważyć, że oprócz produktów sprzedawanych oddzielnie, można też kupić kompletne zestaw startowe - doskonały pomysł na prezent jak i prosty sposób na uruchomienie makiety - jeśli jesteś początkującym modelarzem.
Uwaga: strona jest w języku niemieckim.
www.fleischmann.de/

16) Frateschi

Firma brazylijska w której możesz znaleźć wszystko co tylko wystaje ponad poziom makiety - lokomotywy, wagony, tory, mosty i budynki.
Uwaga: angielska wersja strony jest nadal w trakcie produkcji.
www.frateschi.com.br

17) Fulgurex

Posiadają niezbyt duży wybór szczegółowo wykonanych, unikatowych modeli.
www.fulgurex.ch/en/index.html

18) Guetzold

Znajdziesz tu duży wybór wszelkiego rodzaju lokomotyw - parowe, spalinowe i elektryczne.
Uwaga: strona w języku niemieckim.
www.guetzold.de/

19) HAG

Oferta głównie lokomotyw i wagonów. Jakości modeli jest dobra, ale średni poziom szczegółowości i niektóre "skróty" mogą sugerować, że firma kieruje swoją ofertę do początkujących, mniej wymagających modelarzy i dzieci - które są bardziej zainteresowane zabawą.
www.hag.ch/

20) Heki

Miniatury drzew i skał, a także realistyczne trawy, materiał do tworzenia dróg i imitacji wody - wszystko to dostaniesz na Heki. Jakość ich produktów i efekty jakie można dzięki nim uzyskać są po prostu niesamowite - zdjęcie dobrze wykonanej makiety z łatwością można pomylić z prawdziwą fotografią!
Mogę szczerze powiedzieć, że jeśli masz pomysł - Heki dostarczy rozwiązanie do jego wykonania.
www.heki-kittler.de/

21) Heljan

Oferta modeli lokomotyw, wagonów osobowych i architektury (budynki, mosty) na średnim poziomie szczegółowości.
www.heljan.dk/web644.asp

22) Herpa

Nie znajdziesz tu kolejek, ale to nie znaczy, że strona firmy Herpa trafiła tu przez pomyłkę! Wiele modeli produkowanych przez Herpa jest wyskalowane w H0 - więc doskonale nadają się dla dowolnej makiety nawiązującej tematycznie do czasów współczesnych. Oferta obejmuje samochody, ciężarówki i samoloty - co pozwala na miasta, wioski, autostrady, placu budowy, pasu startowego lub lotniska.
Jeśli nie chcesz się ograniczać wyłącznie do modelowania kolejowego i chcesz dodać jakieś inne pojazdy do swojej makiety - jest to trafiłeś pod właściwy adres.
www.herpa.de/

23) Hodgdon Scale Models in Connecticut

Szukasz modeli amerykańskich domów, szkół czy dworców kolejowych? Oto miejsce do odwiedzenia. Lista modeli nie jest duża, ale zestawy wyglądają naprawdę imponująco.
www.jameshodgdon.com/

24) Hornby Railways

Hornby - za pośrednictwem swojej profesjonalnie wykonanej strony internetowej - oferuje szeroki wachlarz lokomotyw i wagonów - z dowolnej epoki. Modele są gotowe, wysokiej jakości - zarówno z dużą jak i średnią ilością detali. Hornby grupuje marki takie jak: Rivarossi, Arnold, Jouef, Electrotren and Lima.
Jeśli jesteś początkującym modelarzem lub szukasz prezentu dla kogoś, powinieneś być w stanie wybrać jeden z zestawów startowych - zwykle z jedną lokomotywą i dwoma wagonami.
www.hornbyinternational.com/

25) Hunterline Craftsman Kits

Wysokiej jakości i bardzo szczegółowe modele - z prawdziwego drewna z dodatkami ze stali - mostów i konstrukcji kolejowych. Wybór modeli jest nieco ograniczony, ale nawet patrząc na sposób w jaki zostały wykonane możesz się wiele nauczyć.

26) Ibertren

Modele tutaj są nieco ograniczone w szczegółach i raczej przeznaczone dla dzieci oraz początkujących modelarzy, lub też osób mających ograniczony budżet. Na pierwszy rzut oka - lub z pewnej odległości - modele wyglądają dość dobrze, jesli jednak bliżej się przypatrzysz, okaże się, że niektóre części - które naśladują metal lub drewno - są ewidentkie wykonane z plastiku.
Jeśli nastawiłeś się bardziej na ilości i niską cenę - niż wysoką jakość, to powinieneś być zadowolony z tych modeli. Jeśli oczekujesz wyższej jakości, nadal możesz użyć tych modeli jako podstawy do przeróbek lub uszlachetnienia.
www.ibertren.es/en/

27) Intermountain Railway

Producent wielu modeli wagonów i kilku lokomotyw. Zdecydowanie zaglądnij tutaj, jeśli szukasz konkretnego, mało popularnego wagonu, szczególnie towarowego.
www.intermountain-railway.com/

28) International Hobby Corp

IHC produkuje i sprzedaje pojedyncze lokomotywy, wagony i zestawy pociągów jak również struktury (różne rodzaje budynków) i figurki postaci. Modele są dobrej jakości i mają sporo szczegółów.
www.ihc-hobby.com/

29) Kato Precision Railroad Models

Kato ma nieco ograniczoną - ale nadal ciekawą - ofertę lokomotyw i wagonów towarowych w skali H0.
www.katousa.com/

30) Kibri

Kirbi dostarcza dobrej jakości, szczegółowe modele samochodów, ciężarówek, dźwigów i budynków.
rire-modelle.de/

31) Kleinbahn

Ten producent zapewnia prawie wszystko, co musisz mieć, aby wykonać makietę: lokomotywy, wagony (pasażerskie i towarowe), samochody, budynki, mosty, sygnały i światła ...
www.kleinbahn.com/

32) Liliput (część Bachmann)

Jeśli porusza się na szynach - Liliput ma to na pewno. Zarówno ilość jak i jakości modeli jest naprawdę imponująca.
www.liliput.de/

33) Märklin

Większość modeli tej firmy jest kierowane do starszych dzieci (ruchome elementy) i początkujących modelarzy, którzy chcą zrobić pierwszą dioramę. Jednakże, Märklin dotrzymuje kroku w miarę jak rosną wymagania, oferując rozszerzenia takie jak na przykład generatory dymu/pary.
Pamiętaj jednak pamiętać, że firma ma swój własny, niestandardowy system zasilania z trzeciej szyny, biegnącej w podkładach torów. Z tego powodu produkty firmy Märklin mogą nie być w pełni kompatybilne z produktami innych producentów.
www.maerklin.com/en/

34) Mehano

Mehano produkuje ciekawy wybór lokomotyw, wagonów i dodatków w skali H0. Wiele modeli dostępne jest w różnych wariantach malowania.
www.mehano.si/EN/models.php?models=1

35) Micro Metakit

Znajdziesz tu wysokiej jakości modele lokomotyw i wagonów przeznaczonych dla modelarzy zaawansowanych i wymagających.
www.micro-metakit.com/

36) Model Power

Lokomotywy, wagony osobowe i budynki - o średnim poziomie szczegółowości. Większość lokomotyw dostępnych w kilku schematach malowania.
www.modelpower.com/

37) MTH Electric Trains

Oferuje ograniczoną ilość lokomotyw w skalo Ho - jednak każda bardzo szczegółowa i wiele planował malarstwo.
Strona jest trudna w nawigacji, ale mimo tego warto ją odwiedzić.
www.mthtrains.com/

38) Noch

Wytwórca akcesoriów do makiet H0 oraz sprzedawca produktów innych firm. Dobre miejsce do odwiedzenia, jeśli szukasz drzew i podobnych dodatków.
www.noch.de/en/

39) Piko

Piko oferuje szeroką gamę lokomotyw, wagonów towarowych i osobowych, torów, jak również budynków i wyposażenia - m.in. trawy i drzew. Poziom szczegółowości w Piko jest na średnim poziomie, więc modele odpowiednie są przede wszystkim dla dzieci, ale i początkujących - zaawansowanych modelarzy może znaleźć je zbyt uproszczone.
Mimo tego, są to produkty trwałe i dobrej jakości - to cenna właściwość, jeśli masz zamiar kupić swojemu dziecku kolejkę na prezent gwiazdkowy.
www.piko.de/

40) Preiser

Preiser produkuje i sprzedaje dane i akcesoria w różnych skalach, w tym H0.
Ilość oferowanych figurek jest niesamowita. Oprócz typowych motywów - pieszych i pracowników kolei - znajdziesz tu również działy tematyczne oraz pasujące do konkretnych sytuacji: randki, spotkania, pikniki i wypoczynek na świeżym powietrzu, place budowy, rolnictwo, a nawet wypadki. Duża ilość figurek zwierząt pozwala na odwzorowanie dzikiej przyrody lub stworzenie własnego zoo.
Jeśli dobrze poszukasz, możesz nawet znaleźć prawdziwą syrenę!
www.preiser-figuren.de/

42) Rapido Trains Inc(Canada).

Lokomotywy, wagony osobowe, pociągi podmiejskie i akcesoria. Liczba produktów nie jest duża, ale ich jakość jest imponująca!
www.rapidotrains.com/ho_paint.html

43) Roco (część Modelleisenbahn GmbH)

Roco jest niemiecką firmą oferującą lokomotywy, wagony osobowe, tory, sygnały (semafory i sygnały świetlne), elektronikę i ograniczony wybór innych akcesoriów. Warto zauważyć, że oprócz produktów sprzedawanych oddzielnie, można też kupić kompletne zestawy startowe - świetny pomysł na prezent oraz łatwy sposób na rozpoczęcie budowy własnej makiety - jeśli jesteś początkującym modelarzem.
Uwaga: strona jest w języku niemieckim.
www.roco.cc/

44) Showcase Miniatures

Showcase Miniatures jest dostawcą wysokiej jakości budynków, struktur i akcesoriów.
www.showcaseminiatures.com/

45) SoundTraxx (Blackstone Models)

SoundTraxx otwiera nowy rozdział w technologii cyfrowej dźwięku do modeli kolejowych. SoundTraxx specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych systemów dźwiękowych dla wymagających modelarzy kolejowych od 1990 roku.
Blog: http://soundtraxx-soundbytes.blogspot.com/
www.soundtraxx.com/

46) Summit Customcuts USA

Summit Customcuts USA produkuje nowoczesne budynki i akcesoria dla modelarzy kolejek w skali HO. Każdy zestaw zawiera wszystkie potrzebne części, zawiera różne materiały do wykonania dachu, jak również samoprzylepne ozdobniki i bogato ilustrowaną instrukcję montażu.
szczyt-customcuts.com/

47) Trix (część grupy Märklin)

Trix to niemiecka firma, która pierwotnie konstruowała metalowe zestawy konstrukcyjne. Obecnie - po burzliwej historii - jest marką należącą do grupy Märklin.
www.trix.de/

48) TMI Digital

Elektronika przeznaczona do modeli i makiet kolejki w skali H0, funkcjonalne przejazdy kolejowe, czujniki i realistycznie wyglądające efekty świetlne.
www.tmidigital.com/

49) Vollmer

Vollmer produkuje akcesoria kolejowe w skali G, HO, N. TT i Z od ponad 60 lat. Prawdziwe modelarstwo redukcyjne z dużą ilością detali.
vollmer-online.de/index.php

50) Wm. K. Walthers

Walthers Model Railroad Mall dostarcza doskonałe modele, a liczba pozycji w ich katalogu wynosi ponad 200.000 - z możliwością wyszukiwania on-line.
www.walthers.com/

51) Woodland Scenics

Woodland Scenics produkuje szeroką gamę produktów do tworzenia scenerii na makietach i dioramach. Choć powszechnie stosowane w modelarstwie kolejowym, ich produkty mają też szereg innych zastosowań.
woodlandscenics.woodlandscenics.com/index.cfm

Zdjęcie: Copyright © granada_turnier@flickr

Odpowiedz

You must have JavaScript enabled to use this form.

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Subskrybuj

Subscribe to Subskrybuj

Logowanie

DarowiznyPLN